piątek, 4 kwietnia 2014

Bezpłatne programy do edycji i tworzenia zabawnych, ładnych i niebanalnych filmów

Dzisiejsze technologie zrewolucjonizowały pojęcie twórcy, ponieważ łatwość obsługi i dostępność różnorodnych narzędzi i programów do tworzenia jest naprawdę imponująca i na wyciągnięcie ręki. Każdy może dzięki nim rozwijać swoje zdolności jako grafik, muzyk czy filmowiec.


pixabay.com/pl, CC0


Podpowiadamy, jakie programy i aplikacje możesz wykorzystać do tworzenia filmów – od krótkich prezentacji zdjęć, śmiesznych animacji po bardziej złożone filmowe projekty. Przeczytaj post i wypróbuj je w swoich kreatywnych działaniach! Wszystkie te narzędzia mają opcję łatwego dzielenia się wideo z innymi – poprzez kanały społecznościowe, dlatego premierę filmu możesz zorganizować w kilka minut.

Oto lista 10 sprawdzonych darmowych narzędzi na komputer lub urządzenie mobilne:

1. Windows Movie Maker – program do obróbki filmów, który możesz bezpłatnie pobrać na swój komputer, jeśli masz zainstalowany system Windows. Jest dość łatwy w użyciu. Wystarczy przeciągnąć i upuścić kilka wideo do programu (większość formatów jest obsługiwana) i natychmiast można je łączyć w dowolnej kolejności, dodawać przejścia i efekty specjalne, a także ścieżkę dźwiękową za pomocą kilku kliknięć.
2. iMovie – to program na komputery i sprzęt mobilny filmy Apple, który zawiera wiele doskonałych i intuicyjnych w obsłudze narzędzi do obróbki wideo, np. dodawanie szablonów filmowych zwiastunów w różnych gatunkach, podkręcanie kolorów, stabilizowanie obrazu, poprawianie jakości dźwięku.
3. Edytor You Tube - bezpłatny edytor filmów dla tych, którzy mają konto Gmail. Możemy tu dowolnie przerabiać nasze nagranie, skracać je, dodawać efekty, muzykę (istnieje duży zbiór darnowej muzyki w różnych gatunkach do legalnego wykorzystania), napisy itp. Ciekawą funkcją jest remiksowanie filmów na licencji Creative Commons, które możemy znaleźć na YT. Twój film także może być opublikowany na wolnych licencjach.
4. Ezvid - służy do edycji filmu, wykonania pokazu zdjęć, jak i również nagrywania pulpitu oraz gier. Obsługa nie sprawia problemów, menu jest intuicyjne i minimalistyczne. Aby go zainstalować, trzeba pobrać niezbędne pliki z sieci. Bardzo dobry program dla tych, którzy chcą nagrywać samouczki.
5WeVideo – to program do edycji filmów on line za pomocą technologii opartych na chmurze, dzięki czemu film może edytować kilka osób. Dla lepszych efektów można wybierać spośród 20 motywów, dodawać efekty wizualne, przejścia, typografię i ścieżki dźwiękowe. Dostępny także jako aplikacja na urządzenia mobilne.
5. Animoto - to strona do edycji wideo, która pozwala użytkownikom korzystać z własnych obrazów i wideo do tworzenia filmów. Po wgraniu ich do programu, możemy wybrać spośród kilkunastu szablonów, które „opakują” naszą produkcję, a następnie dodać muzykę i tekst – nasze wideo w prosty sposób może przybrać piękny wygląd. W darmowej wersji mamy ograniczenie czasowe naszych filmów. Animoto to także aplikacja na urządzenia mobilne.
7. GoAnimate – strona dla tych, którzy chcieliby stworzyć własną animację. Program (w darmowej wersji) udostępnia kilka gotowych szablonów tła i różnych postaci, z których możemy układać scenki, a następnie dodawać dialogi – poprzez wybór lektora lub nagranie własnego głosu.
8. Zimmertwins – podobny na GoAnimate program pozwalający na tworzenie animowanych kreskówek z pisanymi dialogami w chmurkach. Także zawiera kilka scenografii i postaci do wyboru, a ostateczny efekt przypomina nieco ruszający się komiks.
9. Photo Peach – program online do szybkiego i łatwego tworzenia animowanego pokazu slajdów ze zdjęć i wpisanych tekstów, przydaje się do zaprezentowania informacji lub opowiedzenia historii. Bardzo łatwy w użyciu i prosty do zaembedowania np. na blog.
10. Magisto – magiczna aplikacja na smartfon lub tablet. Gdy nagrasz film z dłużyznami albo nacykasz dużo zdjęć, aplikacja zamieni je w krótkie mini-wideo. Po wgraniu filmu lub zdjęć, wybierasz stylistykę, muzykę, dodajesz napisy, a program sam przycina wideo i po kilku minutach prezentuje nowe dzieło.

2 komentarze:

  1. Witam was mam pytanie do was potrzebuje jakiś program żeby można samemu stworzyć aplikacje na tel z androidem.

    OdpowiedzUsuń