środa, 14 maja 2014

Daj się porwać magii kina

Czy czujesz magię kina? Jeśli tak, zobacz współczesnych czarodziei kina, którzy opowiadają, jak powstają ich dzieła i odsłaniają tajemnice swojego warsztatu.  

Odkąd bracia Lumière pokazali widzom w 1895 roku dwuminutowy obraz pt. Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, kino fascynuje i magnetyzuje kolejne rzesze fanów. Oglądając współczesne dokonania twórców X muzy, często zadajemy sobie pytanie – jak to zostało zrobione? Rąbka tajemnicy uchylają twórcy filmowi, którzy wystąpili w ramach TEDTalks - obejrzyjcie koniecznie!1.     Andrew Stanton z Pixar Animation Studios, reżyser, producent, scenarzysta (Toy Story, Gdzie jest Nemo?, WALL·E) opowiada, w jaki sposób opowiadać historie, by były ciekawe, wciągające, wywoływały wzruszenie i zdziwienie. Obejrzyjcie jego receptę na doskonałą opowieść.

2.       Rob Legato opowiada o iluzjach i sztuczkach, które jako autor efektów specjalnych zastosował przy filmach Apollo, Titanic i Hugo. Warto poznać to zabawne wystąpienie człowieka, który stał się współ-ojcem sukcesu głośnego Avatara.
3.       Beeban Kidron, brytyjska reżyser, pokazując kadry z filmów na przestrzeni ponad 100-letniej historii kina opowiada, jak ważne jest uczenie młodych ludzi rozumienia i odbioru filmów. Pokazuje kino jako bardzo wpływowe medium, które może zmienić życie młodych ludzi:

4.       James Cameron, reżyser m.in. Obcego, Otchłani, Titanica i Avatara, przedstawia historię swojego życia i wyboru zawodu, który wynikał z jego pasji do tworzenia obrazów i opowiadania historii. Inspirujące wystąpienie o magii kina, wyobraźni, która potrafi kreować rzeczywistość i o potężnej sile ciekawości, która napędza życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz