sobota, 31 maja 2014

Świętujemy Tydzień Akademii Orange - wizyta w Pielgrzymowicach

Odwiedziliśmy w czwartek 29 maja laureatów I miejsca - Szymona Wojakowskiego i Krzysztofa Olszoka oraz ich nauczycielkę Martę Florkiewicz-Borkowską w Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach.

Choć padało, Pielgrzymowice wydały nam się piękne, twórcze i kolorowe - a to za sprawą uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 3 i dyrektora placówki pana Piotra Wieszołka, którzy ugościli nas w swojej szkole, organizując podsmumowanie konkursu Kamera! Kultura!
Podczas uroczystej Gali wystąpili uczniowie gimnazjum, wykonując ludowe pieśni śląskie. Zostały zaprezentowane dokonania grupy filmowej działającej w szkole, która z powodzeniem próbuje swoich sił w animacji - poklatkowej i 3 D.


Następnie jako przedstawiciele Organizatorów opowiedzieliśmy o projekcie (Ro)Zoom na Kulturę i wyświetliliśmy wyróżnione i nagrodzone filmy. Udało nam się porozmawiać z autorami zwycięskiego filmu, którzy podsumowując swoją pracę stwierdzili, że dzięki projektowi nauczyli się lepiej ze sobą współpracować, poznali historię wywodzącego się z Pielgrzymowic śląskiego działacza Karola Miarki - głównie dzięki pomocy pań ze Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego jego imienia i przy okazji... dobrze się bawili.
Zachęcali swoich rówieśników do kręcenia filmów i rozwijania swoich pasji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz