piątek, 23 maja 2014

Znamy zwycięzców!

Po burzliwych naradach Jury ogłasza wyniki konkursu filmowego Kamera! Kultura!


http://nos.twnsnd.co/, CC 0

Jednogłośnie pierwsze miejsce zostało przyznane filmowi "Przeszłość to dzisiaj, tylko nieco... dalej" - Kapsuła czasu z Karolem Miarką [Kategoria: Mury mówią] autorstwa Szymona Wojakowskiego i Krzysztofa Olszoka. Uczniowie reprezentują Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach, a ich opiekunem jest Pani Marta Florkiewicz-Borkowska.
Jury uznało, że spośród nadesłanych ten film wyróżnia się pomysłową i spójną konstrukcją scenariusza, dzięki czemu możemy śledzić niemal stuletnie dzieje budynku w ciągu kilku minut. Zabawnym efektem specjalnym jest postać mówiącego Karola Miarki, którego opowieść przenosi widza w czasie. Dowiadujemy się z niej o dziejach jednego budynku, a równocześnie nieco o historii Pielgrzymowic. Film ma dobrą jakość dźwięku i obrazu, wyróżnia się płynnością montażu.


Trzy równorzędne wyróżnienia przyznane zostały następującym filmom: 


LUDZKI ARTYZM [Kategoria: Lokalny artysta] Agaty Szczepańskiej z V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, której opiekunem jest Pani Roma Szymańska.
Jury doceniło opowieść o lokalnej działaczce i artystce, gdyż w trzech minutach udało się Autorce nakreślić ciekawy portret osoby, która zaraża swoją pasją i optymizmem. Zostało to osiągnięte dzięki montażowi i interesującemu poprowadzeniu rozmowy.PRZEDMOŚCIE PILSKIE  [Kategoria: Mury mówią] Elizy Jaryst, Jagody Kurnikowskiej, Jakuba Bartkowiaka, Pawła Martenka, Dawida Pareckiego i Miłosza Gasta. Uczniowie uczęszczają do Zespołu Szkół nr 3 w Pile, a ich opiekunem jest Pani Beata Lipowicz..
Jury doceniło to, że z filmu można dowiedzieć się ciekawych informacji historycznych, opowieść jest bardzo bogata w treść. Na uznanie zasługuje montaż, zgodny z zasadami sztuki oraz rekonstrukcje historyczne, które bardzo urozmaicają i dynamizują film.MOJA HISTORIA [Kategoria: Mury mówią] Katarzyny Morawiec, Klaudii Michałek, Marcina Muskały z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Opiekunką uczniów jest Pani Barbara Mickiewicz.
Jury spodobała się narracja pierwszoosobowa zastosowana w filmie, która przyciąga uwagę widza i pozwala mu wczuć się w poznawaną historię obiektu i ludzi z nim związanych. Plusem jest także połączenie różnego rodzaju ujęć, ukazujących dynamicznie urodę obiektu.


Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nadesłane filmy możecie oglądać na naszym kanale YouTube Kameraedukacja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz